top of page
Ara
  • Doğacan Demirbaş

ARES Media ve ZOO Digital Güçlerini Birleştiriyor!

LOS ANGELES, 02 KASIM 2021

ZOO Digital, MENA operasyonlarını ZOO Türkiye'nin lansmanı ile genişletiyor. ZOO, uzun vadeli ortağı ARES Media'ya yaptığı yatırımla, stratejik büyümesini sürdürüyor. Eğlence sektörünün önde gelen global yerelleştirme ve medya hizmetleri sağlayıcısı ZOO Digital, İstanbul merkezli yerelleştirme şirketi ARES Media'ya yaptığı stratejik yatırımın ardından, ZOO Türkiye'nin lansmanını duyurdu. ZOO Türkiye, MENA bölgesindeki büyük stüdyolar ve dijital platformlar için uçtan uca bir medya çözümleme hizmeti sağlarken, yerel içerik üreticilerinin, içeriklerini küresel kullanıcılara ulaştırmalarını da destekleyecek.

2000 yılında kurulan Ares Media, faaliyetlerine uluslararası TV programlarının dağıtımı, uluslararası formatların uyarlanması ve ödüllü uzun metraj film yapımcılığı ile başladı. 2008 yılında bünyesine kattığı stüdyolar ile ses tasarımı, dublaj, altyazı, foley, erişim ve post-prodüksiyon gibi hizmetleri de müşterilerine sunmaya başlayan ARES Media, Türkiye'nin önde gelen yerelleştirme şirketlerinden biri ve 2017'den beri ZOO'nun operasyonel ortağı. Aynı zamanda ZOO’nun bulut tabanlı teknoloji ekosistemini kullanarak, müşterilerine yüksek güvenlikli medya hizmetleri de sunuyor.


ZOO CEO'su Stuart Green: Yüksek üretim değeri ile Türkçe içerikler, müşterilerimiz için stratejik olarak önemli olmaya devam ediyor. Küresel dijital platform hizmetleri için Türkçe içerik edinme eğilimi yavaşlamıyor. Dolayısıyla, artan bu talep için kaliteli yerelleştirme ve medya hizmetleri kapasitesini artırabilmemiz önemli. ZOO Türkiye, bize bölgede önemli bir merkez sağlıyor ve bulut tabanlı yönetim ekosistemimiz sayesinde, küresel müşterilerimize grubumuzda deneyimlenen aynı kaliteyi, verimliliği ve güveni sunuyor. Bir süredir birlikte çalıştığımız ARES Media ve ekibinin, ZOO Digital Group'a resmi olarak katılmalarından dolayı mutluluk duyuyoruz. ZOO ve ARES olarak, dijital dönüşüme ve kaliteli hizmet sunmaya olan bağlılığımızı paylaşıyoruz. ARES ile bir süredir müşterilerimize yüksek kaliteli Türkçe dil hizmetleri sunuyoruz ve ZOO Türkiye'nin lansmanı, bölgedeki büyüme döneminde bunu artırmamızı sağlıyor.”


ZOO Türkiye / ARES Media Başkanı Ender Albayrak: ZOO Dijital ile 5 yıl önce başlayan iş birliğimiz her iki şirketin uluslararası alanda daha ileri gitme hedefi doğrultusunda paylaştığı bilgi, beceri, iletişim ve bilişim ağını çok daha etkili seviyelere taşımak üzere ortaklık kurduğumuzu duyurmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum.

Uluslararası içeriklerin yerelleştirilmesinin yanı sıra, Türk içerik üreticilerinin ve yayıncılarının içerik yönetimi, birden fazla dilde lokalizasyon ve proje yönetimi gibi iş süreçlerini ZOO Türkiye çatısı altında, çok daha verimli bir şekilde yönetmeye devam edeceğiz.ZOO Türkiye'nin lansmanı, ZOO’nun küresel büyümesindeki önemli hamlelerden biri. Şirket, 2021'de %33'ün üzerinde artan gelirlerinin ardından, önümüzdeki aylarda kilit stratejik konumlarda yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu büyüme, müşterilerinin birçok ihtiyacına cevap veriyor; bunlar, orijinal içerikleri günlük ve güncel sürüm için küresel platformlara sunmak; yeni online dijital platformlar için geniş içerik katalogları hazırlamak; ve dijital platformlar için yerel içerik alımlarını yönetmek olarak belirtiliyor.

Comments


bottom of page